Достапни линкови

Сеул: Јужна Кореа соопшти дека Северна Кореа разместила дополнителен број ракети со голем дострел


Јужна Кореа денеска соопшти дека Северна Кореа разместила дополнителен број ракети со голем дострел кои можат да стигнат и во Јапонија. Претставник на јужнокорејското министерство за одбрана не го прецизираше бројот и типот на овие ракети.
XS
SM
MD
LG