Достапни линкови

Багдад: Ирак подготвен за избори во почетокот на следната година


Американскиот администратор во Ирак Пол Бремер изајви дека земјата во почетокот на идната година би можело да биде подготвена за одржување избори. Бремер ова го изјави по средбата со американскиот заменик државен секретар Пол Волфовиц престојува во посета на американските единици во Ирак.
XS
SM
MD
LG