Достапни линкови

Каиро: Русија бара дополнителна резолуција на ОН за Ирак


Шефот на руската дипломатија Игор Иванов побара дополнителна резолуција на Обединетите Нации за стабилизирање на ситуацијата во Ирак. ,,Неопходна е резолуција за разместување меѓународни мировни сили во Ирак, изјави Иванов во Каиро по разговорите со египетскиот претседател Мубарак. Тој повтори дека Русија не го сменила ставот дека ирачката војна била погрешна.
XS
SM
MD
LG