Достапни линкови

Франција: Неколку илјади лица евакуирани поради шумски пожари на Медитерансиот брег


Неколку илјади лица синоќа беа евакуирани поради големите шумски пожари што го зафатија Медитеранскиот брег на Франција. Засега нема информации за жртви, а пожарникарите и натаму се обидуваат да ја локализираат огнената стихија.
XS
SM
MD
LG