Достапни линкови

Вашингтон: Разговори Блер - Буш


Британскиот премиер Тони Блер денеска во Вашингтон ќе разговара со американскиот претседател Џорџ Буш. Блер повтори дека останува на ставот оти Садам Хусеин пред војната настојувал да набави ураниум од Африка.
XS
SM
MD
LG