Достапни линкови

Белград: Средба Митрева - Свилановиќ


Нема отворени прашања во односите меѓу Македонија и Србија и Црна Гора, оценија шефовите на дипломатиите на двете земји на средбата во Белград. Митрева и Свилановиќ, како што се пренесува, разговарале за унапредување на договорот за слободна трговија и соработката во рамките на евроатланските аспирации на Македонија и Србија и Црна Гора.
XS
SM
MD
LG