Достапни линкови

Техеран: Уапсената канадска новинарка починала од последиците од претепувањето


Канадската новинарка од иранско потекло Захра Каземи уапсена затоа што го фотографирала затворот во Техеран, починала од последици на претепување. Ова денеска го изјави иранскиот потпретседател Мохамед ал Абтахи по извршената истрага за случајот што ги влоши односите меѓу Иран и Канада.
XS
SM
MD
LG