Достапни линкови

Багдад: Убиен еден американски војник и едно дете


Најмалку еден американски војник и едно дете се убиени денеска во серијата напади во близина на Багдад. Билансот на загинатите американски војници во Ирак од почетокот на војната до денес е 147, и тој е еднаков на бројот на жртвите од војната во заливот во 91-та година.
XS
SM
MD
LG