Достапни линкови

Вашингтон: Разговори Буш - Шпидла


Чешкиот премиер Владимир Шпидла денеска во Вашингтон ќе разговара со американскиот претседател Џорџ Буш. Главни теми се војната против тероризмот, пост-воен Ирак, иднината на НАТО и меѓусебните економски релации.
XS
SM
MD
LG