Достапни линкови

Кина: Најмалку 50 исчезнати во поплави


Најмалку пеесетина луѓе се водат како исчезнати во поплавите во западна Кина. Според извештаите, над милион ипол лица ги напуштиле своите домови за да ги избегнат последиците од поплавите кои се сметаат за најголеми во изминативе неколку години.
XS
SM
MD
LG