Достапни линкови

Багдад: Еден американски војник загина


Во денешниот ракетен напад врз воен конвој во Багдад загина еден американски војник, а шестмина други беа повредени. Повеќе од триесет американски војници се убиени во Ирак од први мај годинава кога претседателот Џорџ Буш прогласи крај на големите воени операции во таа земја.
XS
SM
MD
LG