Достапни линкови

Индија: Најмалку 16 загинати во сообраќајна несреќа


Најмалку 16 луѓе загинаа во индија кога нивниот автобус слетал од патот и паднал во река. Полицијата соопшти дека во несреќата 19 патници се повредени.
XS
SM
MD
LG