Достапни линкови

Лондон: Посета на израелскиот премиер Ариел Шарон


Израелскиот премиер Ариел Шарон денеска престојува во Лондон. Главна тема на разговорите е имплементацијата на мировниот план за Блискиот Исток. Се очекува Шариел да побара од британскиот премиер Тони Блер да го засили притисокот врз палестинскиот председател Јасер Арафат кој се наоѓа во своевидна меѓународна изолација.
XS
SM
MD
LG