Достапни линкови

Тетово: Конгрес на ДПА


Демократската партија на Албанците денеска во Тетово одржува Конгрес на кој треба да биде избран нов лидер на партијата. Арбен Џафери и Мендух Тачи неодамна поднесоа оставки на лидерските позиции.
XS
SM
MD
LG