Достапни линкови

Блиски Исток: Стотици палестински затвореници почнаа штрајк со глад


Стотици палестински затвореници во израелскиот затвор Мегидо започнаа штрајк со глад, јави израелското државно радио. Тие бараат од израелските затвори да бидат ослободени сите палестинци.Израелската влада се согласи да ослободи 350 затвореници но не и оние обвинети за тероризам. Во затворите на Израел има околу 6 илјади палестинци.
XS
SM
MD
LG