Достапни линкови

Рим: Посета на рускиот шеф на димпломатијата


Односите меѓу Русија и Европската Унија и формирањето постојан партнерски совет на Москва и Брисел се главна тема на посетата на рускиот министер за надворешни работи Игор Иванов на Рим. Шефот на руската дипломатија ќе се сретне со италијанскиот премиер Силивио Берлускони и со италијанскиот министер за надворешни работи Франко Фратини.
XS
SM
MD
LG