Достапни линкови

Индонезија: Уапсени неколку претставници на терористичката организациј Џама Исламија


Полицијата во Индонезија уапси неколку високи претставници на терористичката организација Џама Исламија која е поврзана со Ал-Каида. Оваа терористичка група е одговорна за бомбашкиот напад извршен во Бали минатата година во кој загинаа повеќе од двесте луѓе, главно странски туристи.
XS
SM
MD
LG