Достапни линкови

Багдад: Постојаните напади во Ирак го загрозуваат испраќањето хуманитарна помош


Постојаните напади во Ирак го загрозуваат испраќањето на хуманитарната помош, соопштија Обединетите Нации. Светската програма за храна изрази загриженост поради најмалку 12 инциденти во послениве два дена кои го блокираа доставувањето храна за загрозеното население во Ирак.
XS
SM
MD
LG