Достапни линкови

Багдад: Убиени двајца американски војници


Двајца американски војници се убиени во два одделни напада извршени во текот на ноќта во Ирак. Едниот војник е убиен во град кој се наоѓа јужно од Багдад, а вториот во Тикрит родното место на Садам Хусеин. Нападите врз американските и британските војници во Ирак се речиси секојдневни.
XS
SM
MD
LG