Достапни линкови

Брисел: Договорот за слободна трговија меѓу Косово и Албанија без политичко значење


Европската Унбија смета дека договорот за слободна трговија меѓу Косово и Албанија е технички документ без какво и да е политичко значење за идниот статус на покраината. Ова го изјави портпаролот на високиот европски претставник Солана Кристина Галах.
XS
SM
MD
LG