Достапни линкови

Блиски Исток: Предупредување од Хамас


Мировниот план за Блискиот Исток е повторно загрозен со предупредувањето на милитантното движење Хамас дека прекинот на огнот нема да се одржи доколку Израел не ги осободи сите палестински затвореници. Израелската влада се согласи на ослободување на неколку стотици палестинци, но не прифаќа да ги ослободи челновите на милитантните движења осудени за терористички напади.
XS
SM
MD
LG