Достапни линкови

Боцвана: Посета на американскиот претседател Буш


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска престојува во Боцвана. Американскта администрација соопшти дека ќе донира 15 милиони долари за борба против сидата. Од оваа болест само во Боцвана се заразени речиси 40 насто од вкупното население.
XS
SM
MD
LG