Достапни линкови

Москва: Еден руски офицер загина при неуспешен обид за деактивирање бомба


Еден офицер загина во Москва при неуспешен обид за деактивирање на бомба , соопшти денеска руското министерство за внатрешни работи. Полицијата ја уапси жената од Чеченија која се обидела да ја постави бомбата во еден ресторан во центарот на градот.
XS
SM
MD
LG