Достапни линкови

Либерија: Жак Пол Клајн специјален претставник на ОН


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан го назначи американскиот дипломат Жак Пол Клајн за негов специјален претставник во Либерија. Клајн е пензиониран генерал на американската армија кој своевремено беше заменик на високиот претставник на Обединетите Нации во Босна Вестендорп.
XS
SM
MD
LG