Достапни линкови

Техеран: Посета на Мохамед Ел Барадеј


На разговори околу иранската нуклеарна програма во Техеран денеска престојува шефот на меѓународната агенција за атомска енергија Мохамед ел Барадеј. Тој од државниот врв на земјата ќе побара Иран да потпише дополнителен протокол што ќе овозможи инспекции на нуклеарните капацитети за кои Техеран тврди дека се за производство на електрична енергија.
XS
SM
MD
LG