Достапни линкови

Јужна Африка: Посета на американскиот претседател Џорџ Буш


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска престојува во Јужна Африка, втора станица од неговата африканска турнеја. Главна тема на разговорите е борбата против СИДАТА и економскиот развој на Афика. Американската администрација ќе партиципира со 15 милиони долари подршка за глобалната борба против сидата.
XS
SM
MD
LG