Достапни линкови

Западен Брег: Израелската војска застрела еден Палестинец


Израелската војска застрела еден Палестинец на Западниот Брег. До инцидентот дошло откако војниците се обиделе да го уапсат братот на убиениот. Во меѓувреме палестинскиот премиер Махмуд Абаз се закани дека ќе поднесе оставка поради спорот со движењето Фатах на Јасер Арафат околу прашањето за ослободување на палестинците кои се наоѓаат во израелските затвори.
XS
SM
MD
LG