Достапни линкови

Бангладеш: Стотици исчзнати во потонување на траект


Повеќе стотици луѓе се сметаат за исчезнати по потпонувањето на еден траект во Бангладеш. До несреќата дошло во близина на градот Шандпура. Траектот кој имал дозвола да превезува најмногу 429 патници бил прептоварен . Се проценува дека на него се наоѓале околу 700 луѓе, од кои двете биле спасени, а за другите се стравува дека се удавиле.
XS
SM
MD
LG