Достапни линкови

Техеран: Посета на шефот на меѓународната агенција за атмоска енергија Мохамед Ел Барадеј


Шефот на меѓународната агенција за атомска енергија Мохамед ел Барадеј денеска патува во Техеран каде од властите на Иран ќе побара детаљи на нукеарната програма и докази дека не станува збор за производство на оружје за масовно уништување. Представник на агенцијата соопти дека ел Барадеј ќе побара од Иран да го потпише дополнителниот протокол што ќе овозможи пристап на инспекторите на локациите каде Иран има нукеарни капацитети.
XS
SM
MD
LG