Достапни линкови

Флорида: НАСА го лансираше второто летало што треба да ја испита површината на Марс


По двенеделно одложување НАСА изутрината го лансираше второто летало кое треба да ја испита површината на планетата Марс. Ракетата што е лансирана од Кејп Канаверал го носи роботот што ќе собира податоци за одговор на прашањето дали на Марс некогаш имало живот.
XS
SM
MD
LG