Достапни линкови

Тел Авив: Експлозијата резултат на палестински напад


Израелската полиција заклучи дека експлозијата во близина на Тел Авив во која вчера две лица загинале е резултат на палестински напад. На местото на инцидентот е пронајден детонатор и делови на бомба. Според Франс-Прес милитантното движење Исламски Џихад ја презело одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG