Достапни линкови

Блиски Исток: Раговори на шефовите на израелското и палестинското министерство за внатрешни работи


Шефовите на израелското и палестинското министерство за внатрешни денеска треба да разговараат околу најавеното ослободување на палестинските затвореници од израелските затвори. До ова доаѓа по вчерашната одлука на израелскиот кабинет за ослободување на околу 350 затвореници. Милитантното движење Хамс соопшти дека потегот е недоволен и побара да бидат ослободени сите 6 илјади палестинци колку се проценува дека во моментов се наоѓаат во израелските затвори.
XS
SM
MD
LG