Достапни линкови

Лондон: Во Ирак од паѓањето на режимот на Хусеин не е пронајдено оружје за масовно уништување


Од паѓањето на режимот на Садам Хусеин досега во Ирак не е пронајдено апсолутно никакво оружје за масовно уништување, изјави за Би Би Си поранешниот шеф на инспекторскиот тим Ханс Бликс. Тој додаде дека е малку веројатно Хусеин да поседувал оружје кое би можело да биде активирано за 45 минути, како што се наведуваше во еден извешатај на британските разузнавачи доставен до владата.
XS
SM
MD
LG