Достапни линкови

Багдад: Двајца американски војници загинаа во два одделни напади


Двајца американски војници загинаа во два одделни напада во Багдад. Во првиот еден американски војник загинал во судир со двајца вооружени напаѓачи, додека во вториот врз американскиот војник била фрлена бомба.
XS
SM
MD
LG