Достапни линкови

Кина: 22 загинати во експлозија во рудник за јаглен


Во експлозија во еден рудник на јаглен во кина 22-јца рудари загинале, а 6 се повредени. Причината за експлозијата сеуште не е утврдена, но се препоставува дека е последица на лошиот вентилационен систем.
XS
SM
MD
LG