Достапни линкови

Квета: Пакистанската полиција уапси 17 лица осомничени за експлозијата во џасмија на шиитските мусли


Полицијата во пакистанскиот град Квета уапси 17 луѓе осомничени за вмешаност во подметнувањето експлозија во џамија на шиитски муслимани во која повеќе од 40 луѓе загинаа. Властите соопштија дека истрагата е фокусирана на прашањето дали припадниците на терористичката мрежа Ал-Каида се вмешани во тој бомбашки напад.
XS
SM
MD
LG