Достапни линкови

Москва: Честитка на Путин до Буш


Рускиот претседател Владимир Путин денеска му честиташе на американскиот претседател Џорџ Буш Денот на Независноста на Соединетите Држави. Путин изрази уверување дека двете земји заедно можат да ги решаваат глобалните проблеми и да му се спротивстават на тероризмот.
XS
SM
MD
LG