Достапни линкови

Блиски Исток: Средба на палестинскиот премиер со Исламски Џихад


Палестинскиот премиер Махмуд Абаз денеска ќе има средби со претставниците на милитантаната организација Исламски Џихад. Тема на разговорите се условите на кои инсистираат радикалните движења што прогласија тромесечно примирје како што се: ослободување на сите палестинци од израелските затвори и повлекување на израелците од сите окупирани палестински територии. Претходно Абаз разговараше со движењето Хамас.
XS
SM
MD
LG