Достапни линкови

Брисел: ЕУ подготвена да започне разговори со Русија за олеснување на визниот режим


Европската Унија е подготвена да започне дијалог со Русија за олеснување на визниот режим, изјави шефот на европската делегација во рамките на посетата на Москва Ричард рајт. Тој додаде дека сеуште постијат разлики меѓу двете страни и оти на самитот меѓу
Русија и Европската Унија што ќе се одржи во нември ќе биде разгледано инсистрирањето на Москва за укинување на визниот режим.
XS
SM
MD
LG