Достапни линкови

Багдад: Убиен еден амеикански војник, а двајца ранети


Еден американски војник е убиен, а 19 се ранети во два одделни напада во централен Ирак соопшти представник на американските сили. Истиот извор додава дека војникот е убиен од снајперски оган во Багдад, додека 19 се ранети во минофрлачки напад ивршен на воената база во близина на градот Балад.
XS
SM
MD
LG