Достапни линкови

Вашингтон: САД ја признаваат Македонија како Поранешна Југословенска Република Македонија


Билатералниот договор со Македонија е потпишан под нејзиното неофицијално име, но тоа не значи дека САД ја признале државата под нејзиното уставно име“, изјави портпаролот на американскиот Стејт Департмент Ричард Баучер „САД официјално ја признаваат Македонија како Поранешна Југословенска Република Македонија“, објасни Баучер.
XS
SM
MD
LG