Достапни линкови

Загреб: Зголемена готовност во Хрватска по предупредувањето на странски разузнавачи дека Ал Каеда пл


Хрватските разузнавачки и безбедносни служби се ставени во состојба на зголемена готовност по предупредувањето добиено од странски разузнавачи дека теристичката мрежа на Ал Каида планира да киднапира авион на хрватска авиокомпанија со кој потоа би нападнала американски воен објект. Портпаролот на хрватскотот министерство за внатрешни работи Зинка Бардиќ потврди дека информацијата е добиена од странски разузнавачи и оти безбедносните мерки на хрватските аеродроми се засилени.
XS
SM
MD
LG