Достапни линкови

Тирана: Двајца членови на АНА денеска на суд


Двајца членови на Албанската Национална Армија кои во вторникот вечерта беа притворени од албанската полиција денеска ќе се најдат пред суд во Тирана , објавува весникот Шекули . Тие се обвинети за фаслификување документи и обид за влез во Албанија со нив. Истрагата за другите две дела со кои се теретат – поттикнување национална омраза и формирање терористички групи сеуште е во тек, објавува весникот.
XS
SM
MD
LG