Достапни линкови

Загреб: Официјална посета на турскиот претседател


Турскиот председател Ахмет Неџет Сезер пристигна денеска во Хрватска каде на покана на председателот Стипе Месиќ ќе престојува во дводневна официјална посета. Во тие рамки во хрватската стопанска комора ќе биде одржана средба на бизнисмените од двете земји посветена на зајакнување на економските релации.
XS
SM
MD
LG