Достапни линкови

Јабланица: Откриен илегален воен тренинг камп


НАТО силите во Босна соопштија дека откриле илегален воен тренинг камп во близина на Јабланица, при што било запленето големо количество воена опрема и оружје. Акцијата траела неколку дена, но не е прецизирано за каква намена бил воениот камп.
XS
SM
MD
LG