Достапни линкови

Витлеем: Израелците им ја предадоа контролата на Палестинците


Израел денеска на палестинците им ја предаде контролата врз градот Витлеем на Западниот Брег, како дел од мировниот план за Блискиот Исток. Ова на вчерашната средба го договорија премиерите Ариел Шарон и Махмуд Абас. Палестинската страна се обврза дека ќе ги спречи самоубиствените напади врз израелците.
XS
SM
MD
LG