Достапни линкови

Приштина: Михаел Штајнер и официјално ја напушта функцијата


Шефот на цивилната мисија на УМИК Махаел Штајнер денеска и официјално ја напушта функцијата во Приштина и заминува како преставник на Обединетите Нации во Германија. Штајнер на 3 јули треба да поднесе извештај за неговата речиси две годишна работа на Косово пред Советот за Безбедност на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG