Достапни линкови

Техеран: Идната недела посета на Мохамед Ел Барадеј


Во текот на идната недела во Техеран ќе престојува директорот на Меѓународната агенција за атомска енергија Мохамед Ел Барадеј, соопшти иранската агенција за енергија. Според истиот извор, тој ја прифатил поканата на Иран да разговара за нуклерната програма на таа земја.
XS
SM
MD
LG