Достапни линкови

Багдад: Експлозија на воено возило


Американско воено возило експлодирало денеска во центарот на Багдад. Според новинските агенции 4 војници биле извлечени од возилото во палемен, но засега не се знае какви се нивните повреди.
XS
SM
MD
LG