Достапни линкови

Сараево: Војската на Република Српска и СФОР ќе уништат повеќе од 1000 ракети


Војската на Република Српска и СФОР од денеска па во следниве неколку дена ќе унишат повеќе од илјада ракети земја – воздух Са – 7 од арсеналот на војската на босанските срби. На 20 јуни избувна експлозија во магацин во Дервента каде што се сместени ракетите поради што, како што е соопштено нивното уништување е од голема важност за безбедноста во тоа подрачје.
XS
SM
MD
LG